Oi laukėm laukėm...kiemą šlavėm, darželius purenom, duoną minkėm, sūrius slėgėm. Svečių prikvietėm ir ketvirtą kartą respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų lietuvių liaudies dainų ir šokių festivalį „Sėjau rūtą..“ organizavom.
Į stilizuotą kaimo sodybą darželio kieme susirinko apie 130 svečių – vaikų, juos lydėjusių mokytojų, darželių vadovų, garbingų svečių iš savivaldybės Švietimo skyriaus. Ir mero pavaduotoja Audronė į šokamus ratelius įsisuko. Ačiū jiems už gerą nuotaiką. Žaidėm, šokom ir dainavom sutartinai, nes mums padėjo vaikų folkloro ansamblis „Dijūta“, vadovaujamas Jūratės Garnelienės..
Repertuarą festivaliui rinko, derino, konsultavo mūsų meninio ugdymo mokytoja Alina. O kad visi partneriai tam repertuarui pritarė tai ir traukėm „Pampampuri“, žaidėm „Kurapkytę“, sukom liaudies ratelius „Kanapyčia“ ir „Upytėlė teka“, šokom „Gudo dūdą“.
Renginio vedėjai mokytojai Aušrai pakvietus festivalį užbaigti bendra daina „Aš pasėjau vieną pupą“, širdį užplūdo geras jausmas...nuoširdžiai traukė dainą ne tik festivalio dalyviai, bet ir visi „Genio“ vaikučiai…
Baigiamasis akordas – sodybos gaspadinių dalinama košė su spirgais. O kai ji valgoma tokiame gausiame bendraminčių būryje ir dar sėdint ant šieno kitkų, tai tampa neįkainojamu įspūdžiu ir patirtimi.
Lieka džiaugtis kolektyvo sutelktumu, ruošiantis renginiui, kolegų ir socialinių partnerių palaikymu (kas mes vieni be kitų?) ir atsidusus ištarti „...oi dygsta, auga ir bujoja žalioji rūta!“
Dėkojame rėmėjams – UAB „Biržų duona“ ir AB „Žemaitijos pienas“.