Darželio naujienos

Aukštaitijos krepšinio mokyklos talismanas liūtas AKiMas su treneriu keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir lapkričio 27 d. pramogą atvežė į mūsų darželį. Liūtas AKiMas susilaukė daugiausiai dėmesio. Vaikai kartu su treneriu ir liūtu AKiMu smagiai treniravosi ir demonstravo savo įgūdžius, kas būdinga mažiesiems krepšininkams. Prie linksmos treniruotės prisijungė visi jau krepšinį išbandę vaikai, jie pademonstravo tai ką jau išmoko. Dėkojame Aukštaitijos krepšinio mokyklai už tokią malonią staigmeną.

Lapkričio 6 d. lopšelyje - darželyje svečiavosi mokyklos - darželio „Vyturėlis" priešmokyklinės grupės „Kodėlčiukai“ vaikai su mokytojomis Daiva ir Sonata. Apsilankimo tikslas - draugų paieška. Mūsų įstaigai  atstovavo priešmokyklinio ugdymo grupė „Smalsučiai“ su mokytojomis Dalia ir Onute.
    Visi susipažino, smagiai pasimankštino ir žaidė įvairius žaidimus. Šis susitikimas - tai vienas iš projekto „Futboliukas“, kuriame dalyvauja „Vyturėlio“ komanda, etapų. Projekto organizatoriai: Lietuvos futbolo federacija ir Lietuvos masinio futbolo asociacija. Lapkričio 14 d. esame pakviesti apsilankyti pas naujus draugus m/d „Vyturėlis“.

Saulėtą spalio rytą, ,,Nykštukų“ grupės vaikai susiruošė vykti į kooperatyvą ,,Mūsų Gojus“, kaip linksmai įvardino patys į ,,Obuolių ūkį“. Ten juos svetingai pasitiko šeimininkas, gerb. Viktoras, aprodė obuolių sandėlius, sulčių spaudyklą. Kol draugai ragavo obuolius, kriaušes, žurnalistai Augustas ir Martynas šeimininkui pateikė savo iš anksto paruoštus klausimus. Taip visi sužinojo, kokių veislių obuoliai auginami, kiek hektarų žemės apima ūkis, kiek reikia darbininkų, kad išskintų visus vaisius ir kokius darbus reikia dirbti sode, kad sulauktum gero derliaus. Netinginiavo ir fotokorespondentai Martynas K. ir Elzė - jie visos išvykos metu patys fotografavo tai, kas buvo svarbu, įdomu būtent jiems. Užkandę gardžių vaisių, vaikai vėl sėdo į autobusą ir važiavo į sodą. Pakeliui pamatė besiganančius danielius, muflonus, grožėjosi jų puošniais ragais, stebėjosi, kaip jie tarpusavyje ginčijasi, badosi.
    Ir štai pati smagiausia išvykos dalis - obuolių skynimas. Didžiuliai, raudonskruosčiai vaisiai akimirksniu pripildė pintines ir dėžes, kurias parvežėme viso darželio vaikams. Atsidėkodami už šiltą priėmimą, vaikai padovanojo savo piešinį su užrašyta mįsle: ,,Kabo kybutis, tyko tykutis, kai kabutis nukrito, tykutis pagavo“ Kas?

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra

Spalio 4 dieną  „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje organizuotas renginys „Mokytojada“, skirtas Tarptautinei mokytojų dienai paminėti. Džiaugiamės smagiai praleistu laiku ir šaunia lopšelio-darželio „Genys“ komanda.

Spalio 1 d. mūsų darželio „Aitvariukų" grupės vaikai lankėsi Panevėžio aps. VPK Biržų r. policijos komisariate. Mus pasitiko policijos pareigūnė Vita Andžienė, kuri vedė vaikus į įvairius kabinetus, pasakojo apie kolegų darbą. Viešnagės metu vaikai plačiau susipažino su policininko darbu ir visus pasveikino su policijos (Angelų sargų) diena – profesine švente. Dovanojo smagų eilėraštį, „Saulės zuikučių" grupės vaikų sukurtą knygą ir kitų grupių vaikų pieštus piešinius.
   Pilni įspūdžių, su gera nuotaika ir gautomis dovanomis vaikai saugiai grįžo į darželį.