Darželio naujienos

Š. m. vasario 10 d. mūsų įstaigos 5 komandos („Aitvariukų“, „Bitučių“, „Pelėdžiukų“, „Nykštukų“ ir „Smalsučių“ grupės) dalyvavo Biržų rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekto „Augu Lietuvai stiprus ir sveikas 2021“ virtualioje mankštoje Zoom platformoje. Projektas buvo skirtas sveikos gyvensenos kompetencijų ugdymui ir Vasario 16-osios, Lietuvos Valstybės nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginio organizatorius – Biržų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, partneris – Biržų švietimo pagalbos tarnyba.
    Buvo smagu susiburti, atlikti mankštą netradiciniu būdu, bendrauti virtualiai ir tiesiog pajusti judėjimo džiaugsmą.

Biržų lopšelis-darželis „Genys“ įsitraukė į Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdomą projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės 2021“, kurį globoja pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė.
Projekto organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Jo trukmė  vasario 1 – birželio 30.
    Tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį.
    Projektas vykdomas trim etapais:
    I etapas ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“ nuotolinės pamokėlės įstaigose 2021 02 03-04 30. Dalyvauja  ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos ugdytiniai.
   II etapas ,,Lietuvos mažųjų žaidynės “ festivaliai įstaigose 2021 06 01-06.30. Dalyvauja ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos ugdytiniai.
   III etapas ,,Lietuvos mažųjų žaidynes “ 10 finalinių festivalių didžiausiuose Lietuvos arenose 2021.06.01-06.30. Dalyvauja penkiamečių komanda 3 berniukai ir 3 mergaitės.

Nuo 2021 m. sausio 1 dienos Biržų lopšelis-darželis „Genys“ ir skyrius „Rugelis“ organizuoja ekologiškų (EKO) ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų (NKP) vartojimą ugdymo įstaigoje. Dalyvavome programų „Ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose parama“ atrankoje.

« Biržų vaikų lopšelyje-darželyje ,,Genys“ ir skyriuje „Rugelis“ vaikai maitinami pagal valgiaraštį, kuris yra sudarytas iš ekologiškų produktų (ne mažiau kaip 60%), yra įvairesnis ir patrauklesnis mažiesiems. Dauguma patiekalų gaminama konvekcinėje krosnelėje. Valgiaraščiuose siūloma didesnė įvairovė daržovių, liesesnė mėsa (vištiena, kalakutiena, ekologiška jautiena). Vaikai geria vandenį, paskanintą vaisiais ir uogomis bei nesaldintas žolelių arbatas.

« Ugdydami pieno produktų vartojimo įpročius Biržų vaikų lopšelis-darželis ,,Genys” ir skyrius „Rugelis“ taip pat dalyvauja respublikinėje programoje ,,Pienas vaikams“. Visiems vaikams ekologiški pieno produktai patiekiami nemokamai.

« Skatindami kuo sveikesnę mitybą, darželyje tris kartus per savaitę vaikai mėgaujasi šviežiais vaisiais. Tai yra taip pat nemokama respublikinė ekologinė programa ,,Vaisiai Jums“.