Darželio naujienos

Šių metų rugsėjo 14 d. Vilniuje vyko Kokybiško maisto šventė, kurioje dalyvavo sveikatai palankaus maisto mėgėjai, ūkininkai, mokslininkai, maitinimo įstaigų atstovai, savivaldybių atstovai.
Visame pasaulyje auga dėmesys maisto tausojimui, produktų kokybei ir žmonių sveikatai. Lietuvos vartotojai turi vis daugiau galimybių įsigyti kokybiškų maisto produktų. Todėl šventėje daug dėmesio skirta ekologiškiems ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintiems produktams bei maisto produktams, paženklintiems saugoma geografine nuoroda, saugoma kilmės vietos nuoroda ir garantuoto tradicinio gaminio nuoroda. Jiems keliami aukštesni reikalavimai, negu įprastiniams.
    Mūsų lopšelis-darželis kartu su skyriumi „Rugelis“  organizuoja ekologiškų (EKO) ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų (NKP) vartojimą ugdymo įstaigoje.
Šventės metu buvo apdovanota Biržų rajono savivaldybės administracija už aktyvų ekologiškų ir pagal nacionalinę  žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto  produktų gaminimo, populiarinimo ir vartojimo skatinimą.
    Biržų lopšelis-darželis „Genys“ apdovanotas už vaikų maitinimą ekologiškais ir pagal nacionalinę  žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintais produktais ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose.

Šiuolaikinės technologijos leidžia bendrauti ir bendradarbiauti pedagogams iš viso pasaulio. Galimybę kartu kurti projektus, dalintis, mokytis vieniems iš kitų, suteikia Europos programos „eTwinning“ bendruomenė mokykloms.
Biržų lopšelio-darželio „Genys“ priešmokyklinio ugdymo grupė „Nykštukai“ prisijungė prie Turkijos inicijuoto projekto „Tradiciniai pasaulio šalių žaidimai“. Projekto tikslas – skatinti vaikus domėtis, pažinti kitas šalis, jų kultūrą ir tradicijas per jiems priimtiniausią veiklą – žaidimus.
    Projekte dar dalyvauja Lenkijos, Rumunijos, Italijos bei Ispanijos ikimokyklinio amžiaus grupių vaikai. Buvo smagu „eTwinning“ platformoje pasižiūrėti vieni kitų prisistatymus, pamatyti, kaip atrodo darželio grupės bei žaidimų aikštelės kitose pasaulio šalyse. Visgi, stebėdami prisistatymus, vaikai pastebėjo, kad bendraamžiai ir kitose šalyse taip pat išdykauja, juokiasi, noriai sportuoja. Pedagogai virtualioje, būtent šiam projektui sukurtoje erdvėje, dalinosi savo šalių tradiciniais žaidimais su aprašymais, nuotraukomis, video įrašais, tad juos išmokti ir pritaikyti savo vaikų grupei nebuvo sunku. Tokiu būdu išmokome turkišką žaidimą „Parduodu aliejų, parduodu medų”, lenkišką žaidimą „Mūrininkas“ ir rumunišką žaidimą „Kviečiu kareivį“, kurį žaidžiant buvo labai smagu šūkauti būtent jų kalba: „tara tara, vrem onasi“. Nors, atrodo, tos kitos šalys taip toli, bet jų tradicinių žaidimų labai panašios versijos žaidžiamos ir Lietuvoje.