Darželio naujienos

Mūsų įstaigoje tęsiasi projektas „Ugdykime sveiką ir harmoningą žmogų, kartu kurkime sveikatai palankią aplinką karstiniame regione“ (kartu su VŠĮ „Tatula“). Gegužės 21 d. piešmokyklinių grupių vaikai su auklėtojomis lankėsi Dvargalių kaime įsikūrusiame K. Ir J. Milišiūnų avių ūkyje. Čia juos pasitiko ūkio šeimininkė Kristina. Pirmiausia visi susipažino su avytėmis ir ėriukais, duona pamaitino, paglostė. Poto keliavo į namelį iš vilnų. Čia klausėsi pasakojimo apie vilnos apdirbimą, stebėjo kaip verpiami siūlai su rateliu, džiaugėsi pagamintais žaislais iš vilnos. Dar viena staigmena laukė visų kitame namelyje iš vilnos. Ūkio šeimininkė Kristina maloniai pakvietė pasižiūrėti filmukus apie avių auginimą, jų naudą žmonėms. Pabaigoje mielai atsakė į visus vaikams iškylusius klausimus. Ši edukacinė išvyka labai patiko visiems - ir mažiems, ir dideliems.

Gegužės 2 d. LRT televizijoje vyko vaikų ir moksleivių televizijos konkurso ,,Dainų dainelė“ III etapas. Lopšelio - darželio „Genys“ atstovė Barbora Norgėlaitė, praėjusi II - ąjį etapą, vyko filmuotis televizijoje. Ji atliko R. Šličkutės, eilės A. Matučio dainą „Lapiuko ir vilkiuko dainelė“. Mergaitę paruošė vyresnioji meninio ugdymo mokytoja Alina Mitrochinienė.
   Nuoširdžiai džiaugiamės Barboros pasirodymu ir lauksime komisijos įvertinimų.

Gegužės 9 d. ,,Nykštukų" ir ,,Smalsučių" grupių vaikai dalyvavo Biržų mokyklos - darželio ,,Vyturėlis" organizuotame orientavimosi sporto žygyje ,,100 žingsnių parko takais", skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Renginio tikslas – orientavimosi sporto pagalba paįvairinti priešmokyklinio amžiaus vaikų natūralų poreikį judėti ir sudominti šia sporto šaka, bei skatinti ikimokyklinių ugdymo įstaigų priešmokyklinukų ir pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą.
Komandoms prisistačius skanduotėmis, organizatoriai žygio dalyvius pakvietė į bendrą mankštą. Smagiai pasimankštinus, vaikai susipažino su saugaus elgesio žygio metu taisyklėmis. Komandų kapitonai iš organizatorių gavo maršruto korteles ir žemėlapius, pagal kuriuos vyko į A. Dauguviečio parke esančius kontrolinius punktus.
     Renginio metu vaikams teko atlikti įvairias užduotis. Vaikai gebėjo orientuotis pagal žemėlapį, drąsiai ir saugiai jautėsi mažai pažįstamoje aplinkoje, bendravo ir bendradarbiavo komandoje. Įveikę maršrutus, atlikę užduotis ir aplankę visus kontrolinius punktus, dalyviai rinkosi prie parko pavėsinės, kur vyko komandų apdovanojimas.

Gegužės 9 d. Europos dienos šventė vyko centrinėje miesto aikštėje prie bažnyčios. Šventę organizavo J. Bielinio bibliotekos darbuotojai. Mūsų įstaigą atstovavo „Bitučių" grupės vaikai su auklėtoja Rima, padėjėja Žydre ir logopede Kristina. Kol virė sriuba vaikai su spalvotomis kreidutėmis ant asfalto piešė ateities Biržus. Baigę piešinius susėdo ant žolės ir godžiai valgė sriubą.. Sriuba visusu vaišino Šiekštininkų bendruomenės moterys. Visus lydėjo puikus oras, vaikų šypsenos ir juokas.