Darželio naujienos

Lapkričio 7 d. įstaigoje organizuotas metodinės grupės pasitarimas „ STEAM iššūkis ikimokyklinio ugdymo įstaigoje", kuriame dalyvavo ir skyriaus „Rugelis“ mokytojai. Pasitarime pasidalinta gerąja patirtimi apie STEAM mokslų praktiką iš mokymų ir seminaro, vykusių Vilniuje, Jonavoje, Biržuose. Kartu aiškinomės kaip parengti STEAM iššūkius vaikams: kokios priemonės reikalingos, kada rekomenduojama šiuos iššūkius taikyti ir kaip šios veiklos gali paskatinti vaikų kūrybiškumą, kritinį mąstymą, komandinį darbą ir tuo pačiu ugdyti jų techninius gebėjimus. Pasitarimo metu priimti susitarimai.

Spalio 18 d. Biržų tvirtovės kieme vyko tarptautinės bėgimo varžybos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurei laimėti. Varžybas organizavo Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centras, Lengvosios atletikos asociacija.
Varžybos prasidėjo nuo jauniausių bėgikų – gimusių 2013 metais ir jaunesnių – bėgimų. Mūsų įstaigą atstovavo net keturios vaikų grupės ( Saulės zuikučiai, Aitvariukai, Nykštukai ir Smalsučiai). Vaikams bėgti padėjo dviratininkas, vadovavęs bėgikų kolonai. Visi bėgimo dalyviai gavo atminimo medalius.
Didžiuojamės ir sveikiname tarptautinio bėgimo varžybų nugalėtojus. Taurėmis ir atminimo medaliais buvo apdovanoti: jauniausia dalyvė Austėja Tuomaitė. 2013 gimimo metų mergaičių grupėje I vietą laimėjo Elija Žukaitė, II vietą iškovojo Jorūnė Kazlauskaitė. 2013 gimimo metų berniukų grupėje nepralenkiamas buvo Simas Galinis. Valio.

Mūsų lopšelio - darželio ,,Smalsučių“ ir ,,Aitvariukų“ grupių vaikai, nuo spalio mėnesio dalyvauja  Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos projekte „Futboliukas“. Projektas skirtas populiarinti futbolo žaidimą, suteikti galimybę žaisti futbolą ugdymo įstaigoje, sudaryti palankias sąlygas ne tik ugdyti savo fizinius gebėjimus žaidžiant, bet ir skatinti smalsumą pažinti futbolą per kūrybą. Projektinė veikla skatina bendradarbiavimą tarp švietimo įstaigų, padeda skatinti šeimas didesnę dalį laisvalaikio skirti aktyvioms veikloms su savo vaikais. Projekto trukmė nuo 2019 m. spalio 1 d. iki 2020 m. gegužės 29 d.

Darželio „Smalsučių“, „Nykštukų“ ir „Saulės zuikučių“ ugdytiniai, vadovaujami logopedės Livijos Samuilovaitės, nuo 2019 m.  spalio 1 d. prisijungė prie respublikinio prevencinio projekto „Žaidimai moko“. Projekto tikslas - lavinti vaikų erdvės ir regimąjį suvokimą, vizualinius procesus (gebėjimą atpažinti, skirti, įsiminti matomus vaizdus), smulkiąją motoriką, plėsti erdvės sąvokas, gausinti žodyną, tikslinti gramatinę kalbos sandarą.  Projekto organizatorius - Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba.
Projekto trukmė - 2019 m. spalio 1 d. - 2020 m. balandžio 1 d.

Mūsų darželis prisijungė prie respublikinio, Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio inicijuojamo kūrybinio-meninio projekto „Žaidimų laukas“, kurio tikslas - skatinti vaikų saviraišką ir kūrybinių gebėjimų ugdymą, pasitelkiant žaidybinius kūrybos elementus lauko erdvėje.
Rugsėjo 30 dieną darželio kieme susirinkusius vaikus pasitiko Rudenėlis (mokytoja Aušra) ir Grybautojas (mokytoja Alina). Dėdė Grybautojas turėjo pilną pintinėlę grybų, bet jų nepažino. Tik su vaikų pagalba atpažino, kurie grybai valgomi, o kurie nuodingi. Rudenėlis ir Grybautojas kartu su vaikams smagiai dainavo ir pažaidė lietuvių liaudies žaidimą „Grybų rauti“.
    Iki pavasario atsisveikinome su gražuolėmis darželio kaliausėmis, kurios padėjo užauginti puikų derlių „Genelio sodelyje“.
Nuskambėjusi bendra projekto skanduotė nuteikė darbui. Vaikai nuskubėjo į pasirinktas lauko erdves, kur ,,kepė“ smėlio keksiukus ir pyragus, ,,konservavo“, maišė ,,kokteilius“, lipdė lapus ant skėčio, dėliojo Rudenėlio veidą, lipdė sraiges ir kūrė spalvingus vitražus.
    Smagu kūrybiškai leisti laiką kieme!
                                                                                     Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Pliekaitienė