Darželio naujienos

Rugsėjo 10 d. mūsų įstaigos teritorijoje vyko Respublikinė akcija skirta Lietuvos krepšinio rinktinei Pasaulio čempionate palaikyti "Darželinukai – už krepšinio rinktinės pergales". Akcijos tikslas – skleisti sporto, kaip suvienijančio visus vienam tikslui, idėjas. Suteikti vaikams galimybę pasijusti tikrais krepšinio sirgaliais ir dalyviais, didžiuotis Lietuvos atributika, skatinti žaidimus su kamuoliais. Akcijos organizatorius – Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas". Partneriai: RIUKKPA, Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai".
     Akciją vedė mokytojos Dalia ir Rasa, dalyvavo visų grupių vaikai, mokytojai, mokytojų padėjėjai, kiti darželio darbuotojai. Po apšilimo mankštos, vyresnieji bandė varyti kamuolius aplink darželį, atliko kitus įvairius veiksmus su kamuoliais, mėtė kamuolius į krepšį. Smagu buvo matyti vaikus, pasipuošusius Lietuvos atributika. Dar smagiau buvo jausti visų dalyvių vienybę...

Šiais mokslo metais Biržų lopšelio – darželio ,,Genys“ priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Nykštukai“ ugdytiniai, kartu su mokytoja Aušra Pliekaitiene, dalyvavo tarptautiniame projekte ,,Pasakyk pasauliui labas“ (angl. ,,Say hello to the world“), kurį inicijavo FINI institutas Radeče (Slovėnija). Tai visus mokslo metus trukęs projektas, kurio pagrindinis tikslas - domėtis savo ir kitos šalies kultūra, papročiais, gamta, ugdyti smalsią, tolerantišką asmenybę.
Projekto metu mes draugavome su Slovėnijos, Liublijanos miesto darželiu Vrtec Miškolin, o vaikų grupė, taip pat priešmokyklinukai, vadinasi ,,Pande“. Visos penkios temos, kurias nagrinėjome tiek mes, tiek mūsų draugai, vaikams labai artimos ir priimtinos: ,,Tai aš“, „Aš ir mano šeima“, „Aš ir mano darželis“, „Aš ir mano miestas“, „Aš ir mano šalis“. Kalbėdamiesi šiomis temomis, vaikai dažnai svarstė, kuo gali skirtis, o kas yra bendro viso pasaulio vaikams ( ,,Vaikai gali turėti skirtingą odos spalvą“ Augustas 6 m. „Vienoje šeimoje gali būti vienas vaikas, o kitoje gali būti daug vaikų“ Kamilė 6 m., „Visos šeimos kartais susiginčija, bet vis tiek jie vieni kitus myli ir rūpinasi“ Luka 6 m.).

Gegužės 10 d. mūsų įstaigos lėlių būrelio artistai kartu su mokytojomis Asta ir Alina svečiavosi mokykloje-darželyje „Vyturėlis“.Mažiesims draugams ir jų mokytojams buvo parodytas nuotaikingas spektaklis „Keista istorija“. Įdomi pasakos interpretacija, dainos, šokiai nepaliko abejingų. Kitais mokslo metai tikimės vėl susitikti ir pristatyti naujus spektaklius.

Biržų lopšelio- darželio ,,Genys", ,,Smalsučių" ir ,,Aitvariukų“ grupių vaikai su mokytojomis ir mokytojų padėjėjomis mielai prisijungė prie ,,Sveikatiados iššūkio- pieno kokteilis". Kalbėjo apie pieno naudą vaikų sveikatai, žiūrėjo projekto filmuką.Gamino pačius sveikuoliškiausius pieno kokteilius – su avietėmis, braškėmis, bananais, kiviais. Po to, aišku, visi kartu ragavo.