Darželio naujienos

Nuo š. m. sausio 19 d. Biržų lopšelyje-darželyje „Genys“ eksponuojami Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ menų studijos vaikų kūrybiniai darbai iš įvairia tematika surengtų parodų. Meno studijos vadovė – Nijolė Adamonienė. Dėkojame socialiniams partneriams Rokiškio lopšeliui-darželiui „Varpelis“ už bendradarbiavimą ir pasiūlytą iniciatyvą lavinant ugdytinių, bendruomenės estetinį suvokimą, meninius gebėjimus ir kūrybiškumą.

2022 m. sausio 13-osios rytą vaikai kartu su darželio darbuotojais uždegė žvakutes languose ir pagerbė žuvusius už laisvę. Įsisegtas simbolis - neužmirštuolės žiedas liudijo, kad atmintis gyva, kad esame dėkingi, galėdami gyventi ir džiaugtis nepriklausomoje Lietuvoje.

Gruodis – Advento metas, kai aplink tvyro susikaupimas ir stebuklinga ramybė. Kartu tai mistiškas laikotarpis, pilnas įvairių tikėjimų, spėjimų ir burtų, lemiančių ateinančius metus.
Biržų lopšelio-darželio „Genys“ ikimokyklinio ugdymo grupės „Saulės zuikučiai“ ir priešmokyklinio ugdymo grupių „Nykštukai“, „Smalsučiai“ ugdytiniai dalyvavo adventinėje edukacinėje programoje „Liaudies paslapčių skrynia“. Adventinę edukacinę programą organizavo Biržų kultūros centras. Vaikai klausėsi pasakojimo apie advento papročius ir tradicijas, minė mįsles, klausėsi sekamų sakmių, sužinojo kokius burtus galima atlikti Kūčių naktį. Po to vaikai dainavo sutartines, grojo akmenukais ir varpeliais, darė kalėdinę eglutę, šoko ratelius. Pabaigoje visi buvo apdovanoti prizais iš nykštuko kepurėlės.

Šiais mokslo metais, visą pirmąjį pusmetį, Biržų lopšelio-darželio „Genys“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ vaikai vykdė eTwinning projektą „Viskas apie mane“. Mūsų idėja patiko ir prie mūsų prisijungė vaikai ir iš kitų Lietuvos (Kauno, Vilniaus, Vilkaviškio, Klaipėdos, Elektrėnų) bei Turkijos, Serbijos darželių.