Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 68

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 73

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 76

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 79

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 82

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 86

Spalio 24 dieną į Spalviškių girininkiją vyko „Bitučių“ grupės vaikai ir auklėtojos. Visiems didelę nuostabą kėlė į išvyką vežti atvažiavęs didelis autobusas. Kartu su mumis į išvyką važiavo ir „Genys“ skyriaus „Rugelis“ ,,Bildukų‘‘ grupės vaikai su auklėtojomis. Nuvykus į Spalviškių girininkiją mus svetingai sutiko girininkas Andrius Šuminas.

Girininkijos pastate jis supažindino vaikučius su elnių, stirnų ragais. Pasakojo, per kiek laiko šiems žvėreliams užauga ragai, taip pat kartu su vaikais prisiminė, kokie žvėrys gyvena Spalviškių girininkijos miškuose. Girininkas Andrius pasiūlė išvykos į mišką planą. Miške visi pamatė aukščiausią Lietuvos beržą. Toliau važiavome prie medžiotojų namelio. Išgirdome, kaip medžiotojai įlipa į namelį, o žiemą net namelyje užsidega žvakę, kad būtų šilčiau. Nusifotografavome ir važiavome žiūrėti medžių su skylutėmis. Pasirodo, skylutes medyje padaro paukščiai, kurių pavadinimas - geniai. Taip medžius kalendami jie ir maitinasi. Girininkas Andrius pasiūlė atkreipti dėmesį į žvirkelyje įmintas žvėrių pėdas. Vaikai kartu su miško paslapčių žinovu nustatė, kad tai - elnio pėdos. Suskaičiavę pėdas važiavome žiūrėti miške dirbančios technikos. Girininkas pasakojo, kad miške dirbanti sunkiasvorė technika pakeičia 40 pjūklininkų. Vaikai matė, kaip traktorius lengvai kilnojo, krovė rąstus, genėjo šakas. Atsisveikinę, sėdome į autobusą ir miško keliais pasukome namų link. Kad kelionė neprailgtų visi važiuodami užkandžiavome tėvelių įdėtais sumuštiniais ir sausainiais, kurie buvo neapsakomai skanūs po pasivaikščiojimo miške.

Taip praturtinę žinių bagažą, sotūs ir laimingi grįžome į savo darželį.

Vyresnioji auklėtoja

Rima Karaliūnienė