PATVIRTINTA

Biržų lopšelio -darželio „Genys“

direktoriaus 2018 m. sausio 17 d.

įsakymu Nr. V-11

PATVIRTINTA

Biržų švietimo tarnybos

direktoriaus 2018 m. sausio 15 d

įsakymu Nr. V-10

BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ LIETUVIŲ LIAUDIES ŽAIDIMŲ

FESTIVALIO „ŽAIDŽIAME SENOVĘ“, SKIRTO LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ŠIMTMEČIUI, NUOSTATAI

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Biržų lopšelis – darželis „Genys“ organizuoja Biržų rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų lietuvių liaudies žaidimų festivalį „Žaidžiame senovę“ (toliau – Festivalis).

2. Festivalio nuostatai reglamentuoja renginio tikslą, uždavinius, dalyvius, jo organizavimą ir eigą. Šie nuostatai skelbiami organizatoriaus www.geniukai3gmail.com ir Biržų švietimo pagalbos tarnybos https://bsptsvetaine.wixsite.com/bspt internetiniuose puslapiuose, išsiuntinėjami elektroniniu paštu.

3. Festivalio partneriai – Biržų švietimo pagalbos tarnyba (toliau – ŠPT), „Aušros“ pagrindinė mokykla (toliau – Mokykla).

II SKYRIUS

TIKSLAS

1. Tikslas – ugdyti ir puoselėti liaudies meno tradicijas, tautinį identitetą, meilę Lietuvai.

III SKYRIUS

UŽDAVINIAI

1. Suburti visų ikimokyklinių įstaigų vaikus žaisti nuotaikingus lietuvių liaudies žaidimus.

2. Skatinti dalyvių saviraišką ir kūrybiškumą, atliekant nesudėtingus, vaikams tinkamus lietuvių liaudies žaidimus.

3. Stiprinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės narių bendravimą ir bendradarbiavimą.

IV SKYRIUS

DALYVAVIMO SĄLYGOS

1. Dalyviai visų Biržų rajono savivaldybės švietimo įstaigų 5 – 7 metų vaikai.

2. Ikimokyklinio ugdymo įstaigą atstovauti Festivalyje kviečiama 15 – 20 vaikų grupė ir juos lydintys pedagogai.

3. Meninio ugdymo mokytojas su dalyvių grupe paruošia po vieną lietuvių liaudies žaidimą.

4. Visi Festivalio dalyviai išmoksta bendrą Biržų krašto žaidimą „Par Biržų miestą“.

5. Pageidautina, kad dalyvių šventinėje aprangoje dominuotų liaudiški akcentai.

V SKYRIUS

ORGANIZAVIMO TVARKA

1. Festivalis vyks 2018 m. kovo 7 dieną, 10.00 val. ,,Aušros“ pagrindinėje mokykloje (aktų salėje).

2. Įstaigos, pageidaujančios dalyvauti Festivalyje iki 2018 m. vasario 26 dienos, registruojasi Biržų ŠPT renginių registracijos nuorodoje: https://sites.google.com/view/regstracijaspt, o užpildytą dalyvio anketą (1 priedas) atsiunčia adresu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

3. Organizatoriai pasilieka teisę keisti festivalio laiką, apie tai iš anksto informuojant renginio dalyvius.

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

1. Visi Festivalio dalyviai bus apdovanoti atminimo dovanėlėmis, organizatorių padėkomis.

2. Renginio organizatoriai ir pedagogai, ruošę vaikus Festivaliui, gaus Biržų ŠPT pažymas.

3. Renginio koordinatorės – Biržų lopšelio – darželio „Genys“ direktoriaus pavaduotoja Violeta Valintėlienė, tel. 867533032, el.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir meninio ugdymo mokytoja Alina Mitrochinienė, tel. 865996451, el.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Konsultantė Audronė Januševičiūtė, Biržų ŠPT metodininkė, tel. 31127, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

_______________________