PATVIRTINTA:

Biržų lopšelio – darželio „Genys“ direktoriaus 2018 m. balandžio 20 d. įsakymu Nr. V- 66

PATVIRTINTA                                       Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos direktoriaus 2018 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. V1- 26

PATVIRTINTA

Biržų švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus 2018 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. V-75

BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ PROJEKTO „MANO ŽAISLO NAKTIS BIBLIOTEKOJE“ NUOSTATAI

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Biržų lopšelis – darželis „Genys“ organizuoja Biržų rajono savivaldybės švietimo įstaigų priešmokyklinio amžiaus vaikų projektą „Mano žaislo naktis bibliotekoje“ (toliau – Projektas).
  2. Projekto partneriai – Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka (Toliau Biblioteka), Biržų švietimo pagalbos tarnyba (toliau – ŠPT).
  3. Projekto nuostatai skelbiami internetiniame puslapyje , išsiuntinėjami elektroniniu paštu.

II SKYRIUS

TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

4.   Skatinti vaikus domėtis skaitymu, knygomis.

1. Padėti vaikams suprasti, pajausti skaitymo teikiamus privalumus.
  2. Skatinti šeimos ir bibliotekos bendradarbiavimą, ugdyti atsakingą skaitytoją.

III SKYRIUS

DALYVIAI

1. Biržų rajono savivaldybės švietimo įstaigų priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir jų tėvai, pedagogai, Biržų miesto ir rajono bibliotekos.

IV SKYRIUS

ORGANIZAVIMO TVARKA

1. Norinčios dalyvauti Projekte įstaigos, registruojasi ir derina išvykų į biblioteką laiką (Bibliotekos tel.: 867169429) , iki gegužės 4 d. (registracija vyksta ŠPT renginių registracijos nuorodoje: https://sites.google.com/view/registrcijaspt)
  2. Nuo gegužės 8 d. – 18 d. grupių vaikai su pedagogais, jiems paskirtu laiku, vyksta į artimiausią biblioteką. Vaikai nešasi savo pasirinktą žaislą, kuris pažymėtas kortele (Priedas Nr. 1, pildomas ranka, kitoje ženkliuko pusėje užrašant vaiko vardą, įstaigos pavadinimą). Žaislas paliekamas bibliotekoje nakčiai, o bibliotekos darbuotojos parenka priešmokyklinio amžiaus vaikams tinkančių knygų, fotografuoja žaislą. Nuotraukas išsiunčia grupės auklėtojai, nurodytu el. paštu. Auklėtoja su vaikais peržiūri nuotraukas, pagal poreikį, kuria albumus, panaudoja stendui.
  3. Prasidėjus projektui, tėvams paduodama atmintinė (Priedas Nr.2). Pasiimti žaislo į biblioteką eina vaikas su tėvais, kur išsiima skaitytojo kortelę ir parsineša žaislo „pasirinktą“ knygą. Kadangi žaislas skaityti nemoka, tad vaikas (pats, arba su tėvais), jam perskaito knygą namuose.

V SKYRIUS

RENGINIO ORGANIZATORIAI

1. Biržų lopšelis – darželis „Genys“, adresas Gimnazijos g. 3, LT - 41141, Biržai tel. 8 (450)31139.
  2. Bendradarbiaujančios įstaigos organizuojant Projektą: Biržų švietimo pagalbos tarnyba, Biržų rajono savivaldybės J. Bielinio viešosios bibliotekos vaikų aptarnavimo skyrius.
  3. Projekto vadovė - Aušra Pliekaitienė, tel.: 868720790, el. p. .
  4. Projekto koordinatorė – Violeta Valintėlienė, tel.:867533032., el. p. valinteliene@gmail.com.
  5. Konsultantė - Audronė Januševičiūtė, Biržų ŠPT metodininkė, tel. 31127, el.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

1. Visi Projekte dalyvavę pedagogai ir bibliotekininkai gaus ŠPT pažymas.

___________________