Prisijungti!

Darželio naujienos

rainbow

      Šiais mokslo metais Biržų lopšelio-darželio ,,Genys“ priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Nykštukai“ ugdytiniai, kartu su mokytoja Aušra Pliekaitiene, dalyvavo tarptautiniame projekte ,,Pasakyk pasauliui labas“ (angl. ,,Say hello to the world“), kurį inicijavo FINI institutas Radeče (Slovėnija). Tai visus mokslo metus trukęs projektas, kurio pagrindinis tikslas – domėtis savo ir kitos šalies kultūra, papročiais, gamta, ugdyti smalsią, tolerantišką asmenybę.
Projekto metu mes draugavome su Slovėnijos, Liublijanos miesto darželiu Vrtec Miškolin, o vaikų grupė, taip pat priešmokyklinukai, vadinasi ,,Pande“. Visos penkios temos, kurias nagrinėjome tiek mes, tiek mūsų draugai, vaikams labai artimos ir priimtinos: ,,Tai aš“, „Aš ir mano šeima“, „Aš ir mano darželis“, „Aš ir mano miestas“, „Aš ir mano šalis“. Kalbėdamiesi šiomis temomis, vaikai dažnai svarstė, kuo gali skirtis, o kas yra bendro viso pasaulio vaikams ( ,,Vaikai gali turėti skirtingą odos spalvą“( Augustas 6 m.); „Vienoje šeimoje gali būti vienas vaikas, o kitoje gali būti daug vaikų“( Kamilė 6 m.); „Visos šeimos kartais susiginčija, bet vis tiek jie vieni kitus myli ir rūpinasi“ Luka (6 m.))


Aptarę kiekvieną temą, video skambučiu susisiekdavome su Slovėnijos vaikais ir parodydavome ką nuveikėme, išmokome. Tą patį darė ir jie, tad iš viso per šiuos mokslo metus taip bendravome 10 kartų. Video susitikimų metu, vaikai mėgino angliškai pasakyti savo vardą, pasisveikinti, atsisveikinti, smagu buvo išgirsti savo mokytoją kalbant angliškai, o kitus vaikus – slovėniškai. Daug emocijų ir džiaugsmo suteikė mažųjų slovėnų mėginimai pasakyti keletą lietuviškų žodžių. (,,Man buvo keista girdėti, kaip auklėtoja kalba angliškai“ Martynas 6 m. „Aš taip džiaugiausi, kai tie vaikai pagyrė mano piešinį“ Elzė 6 m.)
Projektui besibaigiant, sugalvojome nupiešti ir į Liublijaną nusiųsti laiškus su savo gimtųjų Biržų vaizdais, tad kiekvienas vaikas rinkosi, kuriam draugui nori rašyti, stebėjosi, kaip neįprastai skamba jų vardai ( Neža, Gal, Anaya, Kenan ir k.t.), tuo pačiu sužinojo, kad slovėniškai ,,labas“ yra ,,dobro“. Į didelį voką pridėjome ir atviručių su savo miesto gražiausiomis vietomis, išsiuntėme laišką ir nekantriai laikėme atsakymo, kuris atkeliavo po poros savaičių. Kiekvienas gavo jam asmeniškai skirtą piešinį, kuriais besidžiaugdami, vaikai pastebėjo, kad nors ir kitoje šalyje, kitaip skambančiais vardais, vaikų piešiniai nesiskiria nuo jų pačių kūrybos. Juk mes skirtingi, bet ir labai panašūs!
     Tikimės, kad dalyvavimas šiame projekte, praplėtė vaikų akiratį, sužadino smalsumą, o svarbiausia – padėjo ugdyti pilietiškus, savo tradicijas puoselėjančius, bet ir kitokiai kultūrai tolerantiškus vaikus.                                                         

                                                                                                                                                                                            Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Aušra Pliekaitienė

 

 

ozio_gallery_lightgallery

Projektai

Informacija

Renginių kalendorius

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.