Spalio 16 d. lopšelyje darželyje įvyko rudenėlio šventė “Žaidžia medžių lapai – žaidžiame ir mes“. Šventės pagrindiniai veikėjai: Rudenėlis ( auklėtoja Sandra S.), Močiutė (auklėtoja Ilona), Autorius (meninio ugdymo mokytoja Alina). Rudenėlis vaikams priminė rudeniui būdingus požymius. Močiutė buvo paruošusi „stebuklingų“ lapų su mįslėmis apie medžius. Vaikai minė mįsles, šoko lietuvių liaudies šokį „Pliauškutis“. O „Smalsučių“ ir „Nykštukų“ grupių vaikai atliko dainelę „Ruduo“.

Spalio 9-13 d. „Nykštukų“ ir „Smalsučių“ priešmokyklinių grupių vaikai su pedagogėmis Aušra ir Onute vykdė projektą „Mūsų darželio medžiai“. Darželio kieme vaikai domėjosi medžiais, juos stebėjo, tyrinėjo, skaičiavo. Taip pat ieškojo storiausio medžio ir jį išmatavo, rinko medžių lapus, sėklas, kankorėžius, juos grupavo, lygino. Svarbiausia užduotis, kurią miško prižiūrėtoja „Pelėda“ nurodė vaikams savo laiške, buvo suskaičiuoti darželio teritorijoje augančius medžius ir sužinoti kokią naudą medžiai teikia žmogui ir gamtai.

Tarptautinę Mokytojų dieną „Genio“ pedagogės paminėjo ypatingai. Gėlių žiedus nuo pat ryto nešė mažieji ugdytiniai, gražius žodžius sakė tėveliai.

Susirinkusios į salę pedagogės davė interviu mažiesiems žurnalistams Faustai-Adelei ir Petrui, džiaugėsi jų dovanotomis gėlėmis. Pedagogėms didžiulė staigmena buvo linksmi personažai (darbuotojos Asta ir Alina), kurie su gera jumoro doze pateikė linksmas užduotis, išbandant auklėtojų kūrybiškumą bei išradingumą. Didžiuliu DRAUGYSTĖS pyragu (virtuvės darbuotojų dovana) vaišinosi visi įstaigos darbuotojai.

Supratome, kad bendruomeniškumas ir geros emocijos būtina kokybiško pedagoginio darbo sąlyga.

Biržų lopšelio-darželio „Genys“ vaikai ir bendruomenė aktyviai įsijungė į rugsėjo mėn. Lietuvoje vykstančią BEACTIVE Europos sporto savaitę 2017. Judrias veiklas suplanavome rugsėjo 25-29 d., siekdami, kad vaikai žaistų įvairius žaidimus lauke, rungtyniautų tarpusavyje linksmose estafetėse, bėgiotų ir patirtų judėjimo džiaugsmą.

Rugsėjo 22 dieną, minint tarptautinę dieną be automobilio, įstaigoje organizuota nuotaikinga akcija ‚Rieda ratai, rateliukai“. Akcijos tikslas – populiarinti ekologiškas judėjimo priemones, pajusti judėjimo džiaugsmą.