Sausio 14 d. visų grupių ugdytiniai dalyvavo pramogoje „Sniego diena 2021“. Vaikai aktyviai mėgavosi žiemos pramogomis. Su dideliu entuziazmu jie čiuožinėjo nuo kalniuko, dalyvavo estafetėse su rogutėmis , statė sniego pilis, lipdė sniego senius, piešė ant sniego, dalyvavo sniego mūšyje ir žaidė ledo ritulį.Vaikų veiduose netrūko šypsenų, gerų emocijų ir daug daug juoko bei rausvų skruostukų. Visi supratome šios šventės tikslą – judėti bei sportuoti lauke žiemą yra labai sveika ir smagu.

Šiais metais susitikimai prie Kalėdų eglutės „Paragaukime Kalėdų“ buvo ir šventiniai, ir kitokie. Laiškais vaikams pasirūpino Kalėdų senelis (mokytoja Asta) ir jo ištikimas draugas elfas (meninio ugdymo mokytoja Alina). Laiškai saugiai, virvutės pagalba pro langus, buvo pristatyti visoms grupėms. Vieni šoko, vaidino, dainavo, gamino kalėdinius sausainius ir ieškojo dovanų grupėse, kiti keliavo į salę. Kalėdų senelis ištesėjo pažadus - vaikai rado ir džiaugėsi dovanėlėmis. Džiaugiamės ir mes, kad Kalėdas pasitikome džiugiai ir saugiai!

Š. m. spalio 15 d. darželio kieme vyko edukacinis renginys „Rudenėlio kūrybinės dirbtuvės“. Ryto rato metu kiekviena grupė žiūrėjo gautą video medžiagą, po kurios turėjo nupiešti, sukurti linkėjimus darželio sodelio Kaliausėms. Paskirtu laiku savo aikštelių teritorijoje mažieji Genio darbštuoliai kūrė įvairius darbelius iš gamtinės medžiagos. Atlikę, sukūrę įvairias grožybes keliavo į darželio sodelį atsisveikinti su Kaliausėmis. Mažuosius pasitiko Rudenėlis ( mokytoja Dalia). Pasivaišinę ir pailsėję vaikai dar suspėjo pašokti „Moliūgo diskotekoje“. Renginį organizavo mokytojos Aušra, Ilona, Dalia ir Alina.
  Net ir niūriausia diena gali virsti linksmybių ir džiaugsmo diena.

Jau nuo mažens labai svarbu vaikuose formuoti sveikos mitybos įgūdžius ir įpročius, valgyti sveiką maistą, išskiriant vaisių ir daržovių svarbą. Spalio 5-12 dienomis „Aitvariukų” grupėje vykdėme projektą „Krimsk daržoves ir vaisius – būsi sveikas ir stiprus”. Šio projekto tikslas – supažindinti vaikus su įvairiais vaisiais ir daržovėmis, atpažinti juos per įvairius pojūčius, sužinoti kaip naudojami maistui ir kokią naudą suteikia žmogui.

Biržų lopšelis-darželis ,,Genys” yra Sveikatą stiprinanti mokykla, kur ypatingas dėmesys skiriamas sveikai mitybai, fiziniam aktyvumui, patirtinei veiklai, socialinei-emocinei sveikatai. Į programos vykdymą įtraukiama visa įstaigos bendruomenė.
Tėvai, seneliai gali praturtinti ugdymo procesą, pasikviesdami vaikus į savo darbovietes, supažindindami su tam tikro darbo aplinka ir specifika. Tokia galimybe pasinaudojo ir ,,Nykštukų” grupės priešmokyklinukai. Saulėtą rugsėjo rytmetį važiavome į UAB ,,Naradava”, kur mus pasitiko Luizos tėtis ir močiutė. Toks, rodosi, paprastas darbas kaip obuolių skynimas, vaikams suteikė daug džiugių emocijų, naujos patirties. Jiems buvo smalsu stebėti, kaip obuoliai kraunami, kur sandėliuojami, kaip iš jų spaudžiama tyrė. Visais pojūčiais pasinėrė į ūkio aplinką: grožėjosi obelų sodu, sandėlyje užuodė malonų obuolių aromatą, perdirbimo ceche sušuko: „Taip kvepia, kai mama verda obuolienę!“ Luizos močiutei pakvietus ragauti ką tik išvirtos tyrės ir marmelado, tyrinėjo skirtingus skonius: marmeladas saldus, o tyrė rūgštesnė, bet ji be cukraus, tad tikrai sveikesnė.