Prisijungti!

Darželio renginiai

rainbow

Gruodžio 8 d. įstaigos kieme organizuota nuotaikinga sveikatinimo akcija „Nykštukai bėga“. Kiekvienas dalyvis pasipuošė nykštuko kepurėle. Akcijoje dalyvavo visų grupių vaikai ir darbuotojai. Bėgome kas kiek galėjome ir visi supratome, kad mūsų stiprybė – vieningame požiūryje ir bendruomeniškume.

    Šių metų lapkričio mėnesį lopšelyje – darželyje „Genys“ priešmokyklinio ugdymo „Nykštukų“ ir „Smalsučių“ grupėse vyko akcija „Maistą taupyk – nešvaistyk!“ Akciją organizavo įstaigos maisto priežiūros specialistė Jurgita Grubinskaitė.
Tikslas – padėti vaikams suvokti pasaulinę maisto krizę, kad galėtų kurti kitokią ateitį. Pratinti vaikus pagarbiai elgtis su maistu, jo nešvaistyti. Tikslo vedini, vaikai domėjosi maisto švaistymo priežastimis ir pasekmėmis, nešvaistymo būdais, diskutavo šeimose, uoliai atlikinėjo namų darbus. Susitikimų metu vaikai noriai reiškė mintis, uždavinėjo klausimus, dalinosi savo šeimos patirtimi, ugdėsi darbo komandoje įgūdžius.
    Visi akcijoje dalyvavę vaikai pelnė „Jaunesniųjų maisto tausotojų“ titulus ir buvo apdovanoti medaliais. Paskutinio susitikimo metu buvo pasirašytos sutartys su pačiais savimi, pasižadėta valgyti neskubant ir nuolatos vienas kitam primenant apie tai, kad maisto švaistyti negalima, o elgtis su maistu reikia pagarbiai.
Akcija baigėsi iškilminga diplomų įteikimo diena. Visi jaunieji dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir užduočių knygelėmis sveiko maisto tematika.
    Švaistant maistą, daroma žala mūsų aplinkai, neprotingai leidžiami pinigai, o nepritekliuje gyvenantys žmonės toliau badauja. Siekdami kovoti su maisto švaistymu visi drauge sakome:
„MAISTĄ TAUPYK – NEŠVAISTYK!“

    Filmuotą medžiagą galite pamatyti čia : https://youtu.be/WKTJCaf3sLg

    Viena iš darželio tradicijų – paminėti, švęsti šv. Martyno ir Baltojo oželio dieną. Pačią pirmąją projekto dieną skyrėme lietuvių liaudies pasakoms, kurias grupėse vaikams sekė jų mokytojos, o įstaigoje esančioje Močiutės seklyčioje – gaspadinė (mokytoja Aušra). Antrąją dieną, iš antrinių žaliavų vaikai gaminosi muzikos instrumentus ir mokėsi užkalbėjimą, kuris turi padėti greičiau prikviesti sniegą. Sena lietuvių liaudies tradicija – tris kartus apvesti baltą ožį aplink baltą beržą, mūsų darželyje gyvuoja ir dabar, tik, gaila… gyvo oželio neturime, tad teko improvizuoti.
    „Pelėdžiukų“, „Smalsučių“ ir „Nykštukų“ grupių vaikai dalyvavo Biržų muziejaus „Sėla“ edukaciniame užsiėmime apie piemenukų buitį, kasdienybę ir būtent nuo šios dienos prasidedančius mokslo metus.
    Su vardo diena pasveikinome Martyną, o ir visi kiti vaikai bei darbuotojai buvo apdovanoti riestainiais. Tad belieka laukti žiemužės ir daug, daug balto sniego…

    Filmuotą video medžiagą galite pažiūrėti ČIA:

    https://youtu.be/PHK-WbPwgc4

     Spalio 28, 29 d. prisijungėme prie prie respublikinės akcijos „Aktyvus koridorius“. Eidami į grupinius muzikos, kūno kultūros užsiėmimus koridoriuose atlikome įvairiausias, fizinį aktyvumą skatinančias, aktyvias koridoriaus užduotėles, o grįždami jas pakartojome ir įtvirtinome įgūdžius.
    Akcijos iniciatorius – Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) ir Kauno lopšelis-darželis „Klausutis“. Džiaugiamės puikiomis emocijomis, suteiktu judėjimo džiaugsmu vaikams, įvairių formų ir rūšių fizinio aktyvumo skatinimu.
    Dėkojame mokytojoms Daliai ir Vitai už paruoštas užduotis koridoriuose.

  Pagal Ekologiškų ir nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose programą besimaitinantys Biržų lopšelio-darželio „Genys“ ir skyriaus „Rugelis“ vaikai gauna saugų ir sveiką maistą. Tėvų apklausos rodo, kad tėveliai nėra iki galo susipažinę su šios programos teikiama nauda. Kilo idėja su tikslu – supažindinti ugdytinių tėvus su ekologiško maisto skoniu, savybėmis ir nauda.

Projektai

Informacija

Renginių kalendorius

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.