Š. m. spalio 15 d. darželio kieme vyko edukacinis renginys „Rudenėlio kūrybinės dirbtuvės“. Ryto rato metu kiekviena grupė žiūrėjo gautą video medžiagą, po kurios turėjo nupiešti, sukurti linkėjimus darželio sodelio Kaliausėms. Paskirtu laiku savo aikštelių teritorijoje mažieji Genio darbštuoliai kūrė įvairius darbelius iš gamtinės medžiagos. Atlikę, sukūrę įvairias grožybes keliavo į darželio sodelį atsisveikinti su Kaliausėmis. Mažuosius pasitiko Rudenėlis ( mokytoja Dalia). Pasivaišinę ir pailsėję vaikai dar suspėjo pašokti „Moliūgo diskotekoje“. Renginį organizavo mokytojos Aušra, Ilona, Dalia ir Alina.
  Net ir niūriausia diena gali virsti linksmybių ir džiaugsmo diena.

Jau nuo mažens labai svarbu vaikuose formuoti sveikos mitybos įgūdžius ir įpročius, valgyti sveiką maistą, išskiriant vaisių ir daržovių svarbą. Spalio 5-12 dienomis „Aitvariukų” grupėje vykdėme projektą „Krimsk daržoves ir vaisius – būsi sveikas ir stiprus”. Šio projekto tikslas – supažindinti vaikus su įvairiais vaisiais ir daržovėmis, atpažinti juos per įvairius pojūčius, sužinoti kaip naudojami maistui ir kokią naudą suteikia žmogui.

Biržų lopšelis-darželis ,,Genys” yra Sveikatą stiprinanti mokykla, kur ypatingas dėmesys skiriamas sveikai mitybai, fiziniam aktyvumui, patirtinei veiklai, socialinei-emocinei sveikatai. Į programos vykdymą įtraukiama visa įstaigos bendruomenė.
Tėvai, seneliai gali praturtinti ugdymo procesą, pasikviesdami vaikus į savo darbovietes, supažindindami su tam tikro darbo aplinka ir specifika. Tokia galimybe pasinaudojo ir ,,Nykštukų” grupės priešmokyklinukai. Saulėtą rugsėjo rytmetį važiavome į UAB ,,Naradava”, kur mus pasitiko Luizos tėtis ir močiutė. Toks, rodosi, paprastas darbas kaip obuolių skynimas, vaikams suteikė daug džiugių emocijų, naujos patirties. Jiems buvo smalsu stebėti, kaip obuoliai kraunami, kur sandėliuojami, kaip iš jų spaudžiama tyrė. Visais pojūčiais pasinėrė į ūkio aplinką: grožėjosi obelų sodu, sandėlyje užuodė malonų obuolių aromatą, perdirbimo ceche sušuko: „Taip kvepia, kai mama verda obuolienę!“ Luizos močiutei pakvietus ragauti ką tik išvirtos tyrės ir marmelado, tyrinėjo skirtingus skonius: marmeladas saldus, o tyrė rūgštesnė, bet ji be cukraus, tad tikrai sveikesnė.

Rugsėjo 21-25 d. lopšelyje-darželyje „Genys“ organizuota Europos judumo savaitė 2020 „Judumas – be jokios taršos“. Įvairios veiklos buvo skirtos atkreipti tėvų dėmesį į vaikų fizinį aktyvumą, kaip sveikos gyvensenos pagrindą. Savaitę pradėjome ,,Žaidimų pyne“ – visi aktyviai judėjo įdomiose estafetėse ir žaisdami judriuosius žaidimus.
 Daugiausia emocijų sulaukėme organizuojant ,,Rieda ratai, rateliukai“ ir šiaurietiško ėjimo dienas. Su paspirtukais dviratukais ir kt. aplink darželį ir „Saulės“ gimnazijos stadione važiavo visi: ir maži, ir dideli. Šiaurietiško ėjimo dieną treneris K. Strelcovas vyresnius vaikus supažindino su šiaurietiško ėjimo pradmenimis, taisyklėmis, pasiūlė praktiškai išbandyti ėjimą „Saulės“ gimnazijos stadione. Ketvirtadienį – ilgai laukta žygių diena. Žygius į gamtą pasirinko „Pelėdžiukų“, „Aitvariukų“, „Bitučių“, „Smalsučių“, „Kiškučių“ grupių vaikai su mokytojais. Keliavo prie Apaščios ir Agluonos upių, pėsčiųju taku, į parką, prie Širvėnos ežero. Grynas oras, judėjimas, mokymasis bendrauti, saugiai elgtis, žaidimų džiaugsmas, kliūčių įveikimas, aplinkos stebėjimas liečiant, žiūrint, klausantis. Vaikai džiaugėsi puikiai praleistu laiku su draugais ir, aišku, patirtais įspūdžiais.Finalinė judumo savaitės diena – „Šokio ritmu“. Mokytojos Alina, Vita ir Dalia pakvietė grupėmis linksmai pašokti visus, nuo mažiausio iki didžiausio. Kartu su vaikais šoko ir įstaigos darbuotojai.
     Judumo savaitės metu patyrėme judėjimo džiaugsmą sportuojant, skatinome kuo daugiau šeimų ir įstaigos darbuotojų naudoti įvairesnes judumo priemones.

Mus aplankė gražuolė Uogelė ir sveikuolis Brokoliukas.