Š. m. lapkričio 11d. darželio salėje vyko jau tradicija tapusi šventė „Baltojo ožio diena“ Šv. Martynas. Vyriausiasis piemuo - Kerdžius (mokytoja Rima), piemuo ( mokytoja Sandra) ir Martynas (meninio ugdymo mokytoja Alina) nukėlė vaikus į senovę supažindinti ir pamokyti liaudies išminties, papročių ir žaidimų. Vaikai sužinojo kaip atrodė piemenukai, kokia baltojo oželio reikšmė tą dieną, kas buvo tas Šv. Martynas ir jo orų pranašai. Visi kartu prisiminė l. l. tautosaką, šoko, žaidė įv. l. l. šokius – ratelius, dainavo liaudiškas dainas. Šventėje turėjome ir vieną berniuką Martyną, kuris pagal papročius ir tradicijas buvo apdovanotas.
     Džiaugiamės ir tikimės, kad ši tradicija bus tęsiama dar ne vienerius metus.

2019 m. lapkričio 6 d. organizavome akciją „Sportuojantis koridorius“, kurios tikslas buvo paraginti kuo daugiau lopšelio-darželio bendruomenės narių (vaikų, mokytojų bei lopšelio-darželio darbuotojų) aktyviai ir linksmai eiti koridoriumi ir laiptinėse įveikiant visas kliūtis. Akcijos iniciatorius – Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Visuose įstaigos koridoriuose ir laiptinėse buvo paruošta įvairiausių užduočių, kurias be galo noriai stengėsi įveikti vaikai. Akcija sulaukė labai didelio pasisekimo mūsų bendruomenėje. Daug džiaugsmo išreiškė mažieji, gerų žodžių bei nuotaikų negailėjo ir visi bendruomenės nariai.

Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“ pakvietė dalyvauti sveikatinimo akcijoje „Mažieji turistai - 2019“. Akcija buvo skirta Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Tikslas - ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinti kuo dugiau laiko praleisti gryname ore, siekiant stiprinti fizines jėgas, ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis.
Į šią akciją įsijungė 8 mūsų darželio grupės. „Boružiukų“, „Pelėdžiukų“ grupės pasirinko „Saulės“ gimnazijos stadioną. Vaikai žaidė su klevo lapais, darė rudenines puokštes, sparčiuoju žingsniu žygiavo aplink stadioną, žaidė judrius žaidimus. „Kiškučių“ grupė į žygį išsiruošė Apasčios upės pakarante, grožėjosi rudenine gamta, stebėjo gelstančius medžius. Sugrįžę į šalia darželio esantį pušynėlį, ragavo arbatžolių arbatą. „Bitučių“ grupė keliavo į beržynėlį šalia Apaščios upės. Su kamuoliu žaidė judriuosius žaidimus, su padidinimo stiklu tyrinėjo medžius, lapus. Prisirinko pušų kankorėžių, kuriuos panaudos darbeliams. Savo kelionę užbaigė vaišindamiesi duona ir šilta arbata.

Biržų lopšelio-darželio „Genys“ ir skyriaus „Rugelis“ bendruomenės rugsėjo 27 dienos pavakarę rinkosi į Jaunimo stadioną. Sportiškai nusiteikusius vaikučius, jų šeimų narius, darbuotojus pasitiko du kiškiukai Olimpiukai, kurie buvo renginio „Judu, krutu su šeima kartu“ simboliai ir koordinatoriai. Sumanymas tokiam renginiui kilo po to, kai respublikinis projektas „Olimpinė karta“ ugdymo įstaigas pakvietė teikti paraiškas ir gauti finansavimą netradicinių sporto šakų populiarinimui. Parašėme. Finansavimo negavome. Idėja liko...brendo...plėtėsi...Supratome, kad bendruomenė pasiryžusi organizuoti, dalyvauti, kviesti ir be didelių investicijų. Kai pinigų nėra – įsijungia kūrybiškumas, ieškoma draugų ir bendraminčių. Jaunieji šauliai su vadu Vidučiu Šešku ne tik karštos košės atvežė, bet dar ir suteikė galimybę mažiesiems „geniukams“ bei „rugeliukams“ pašaudyti į „tikrus“ taikinius. Energingasis lengvosios atletikos treneris Simas Strelcovas su Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniais buvo tikra parama net aštuoniuose sektoriuose dirbančioms vadovėms - „Genio“ ir „Rugelio“ darbuotojoms.

Rugsėjo 16 – 20 d. lopšelyje-darželyje „Genys“ organizuota Europos judumo savaitė 2019 „Žingsniuokime kartu“. Renginius organizavo ir vedė mokytojos: Rasa Šoblinskienė, Dalia Gurklienė ir Alina Mitrochinienė. Ir šiais metais stengėmės pažvelgti į judumą kitaip, įvairios veiklos buvo skirtos atkreipti tėvų dėmesį į vaikų fizinį aktyvumą, kaip sveikos gyvensenos pagrindą. Savaitę pradėjome šiaurietiško ėjimo diena su treneriu K. Strelcovu. Visi dalyviai buvo supažindinti su šiaurietiško ėjimo pradmenimis, taisyklėmis, praktiškai išbandė ėjimą „Saulės“ gimnazijos stadione.
Žygių dienos metu aplankytas Dauguviečio parkas, miesto žaidimų aikštelė, keliauta pėsčiųjų taku prie Širvėnos ežero. Trečiadienį visa „Genio“ bendruomenė rinkosi į nuotaikingą mankštą įstaigos kieme. Daugiausia emocijų sulaukėme organizuojant paspirtukų ir dviratukų dieną. Su šiomis transporto priemonėmis aplink darželį ir „Saulės“ gimnazijos stadione važiavo visi – ir maži ir dideli. Judumo savaitę užbaigėme žygiavimo diena – skambant muzikai vaikai ir bendruomenės nariai žygiavo aplink darželį.
. Judumo savaitės metu patyrėme judėjimo džiaugsmą sportuojant, skatinome kuo daugiau šeimų ir įstaigos darbuotojų naudoti įvairesnes judumo priemones.