Biržų lopšelio-darželio „Genys“ ir skyriaus „Rugelis“ bendruomenės rugsėjo 27 dienos pavakarę rinkosi į Jaunimo stadioną. Sportiškai nusiteikusius vaikučius, jų šeimų narius, darbuotojus pasitiko du kiškiukai Olimpiukai, kurie buvo renginio „Judu, krutu su šeima kartu“ simboliai ir koordinatoriai. Sumanymas tokiam renginiui kilo po to, kai respublikinis projektas „Olimpinė karta“ ugdymo įstaigas pakvietė teikti paraiškas ir gauti finansavimą netradicinių sporto šakų populiarinimui. Parašėme. Finansavimo negavome. Idėja liko...brendo...plėtėsi...Supratome, kad bendruomenė pasiryžusi organizuoti, dalyvauti, kviesti ir be didelių investicijų. Kai pinigų nėra – įsijungia kūrybiškumas, ieškoma draugų ir bendraminčių. Jaunieji šauliai su vadu Vidučiu Šešku ne tik karštos košės atvežė, bet dar ir suteikė galimybę mažiesiems „geniukams“ bei „rugeliukams“ pašaudyti į „tikrus“ taikinius. Energingasis lengvosios atletikos treneris Simas Strelcovas su Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniais buvo tikra parama net aštuoniuose sektoriuose dirbančioms vadovėms - „Genio“ ir „Rugelio“ darbuotojoms.

Rugsėjo 16 – 20 d. lopšelyje-darželyje „Genys“ organizuota Europos judumo savaitė 2019 „Žingsniuokime kartu“. Renginius organizavo ir vedė mokytojos: Rasa Šoblinskienė, Dalia Gurklienė ir Alina Mitrochinienė. Ir šiais metais stengėmės pažvelgti į judumą kitaip, įvairios veiklos buvo skirtos atkreipti tėvų dėmesį į vaikų fizinį aktyvumą, kaip sveikos gyvensenos pagrindą. Savaitę pradėjome šiaurietiško ėjimo diena su treneriu K. Strelcovu. Visi dalyviai buvo supažindinti su šiaurietiško ėjimo pradmenimis, taisyklėmis, praktiškai išbandė ėjimą „Saulės“ gimnazijos stadione.
Žygių dienos metu aplankytas Dauguviečio parkas, miesto žaidimų aikštelė, keliauta pėsčiųjų taku prie Širvėnos ežero. Trečiadienį visa „Genio“ bendruomenė rinkosi į nuotaikingą mankštą įstaigos kieme. Daugiausia emocijų sulaukėme organizuojant paspirtukų ir dviratukų dieną. Su šiomis transporto priemonėmis aplink darželį ir „Saulės“ gimnazijos stadione važiavo visi – ir maži ir dideli. Judumo savaitę užbaigėme žygiavimo diena – skambant muzikai vaikai ir bendruomenės nariai žygiavo aplink darželį.
. Judumo savaitės metu patyrėme judėjimo džiaugsmą sportuojant, skatinome kuo daugiau šeimų ir įstaigos darbuotojų naudoti įvairesnes judumo priemones.

Birželio 7d. 10 val. darželio lauko teritorijoje vyko tradicinė šventė - Sekminės. Auklėtojos Sandra S. ir Aušra papasakojo apie Sekminių tradicijas ir papročius, kokia yra berželio reikšmė. Pievelėje visi žaidė lietuvių liaudies žaidimus, šoko lietuvių liaudies ratelius. Pabaigoje smagu buvo pasivaišinti riestainiais.

Šiais metais su lopšeliu-darželiu „Genys“ atsisveikino 30 priešmokyklinukų. Gegužės 30 dienos popietę aktų salė vos talpino visus norinčius dalyvauti šioje šventėje. Skambėjo dainos, dainas keitė šokiai, pačių vaikų ir tėvelių padėkos žodžiai. Direktorė Laimutė pasveikino būsimus pirmokus ir įteikė diplomus bei J. Lauciaus knygeles „Tavo sėkmės kelias“.
   Labai didžiuojamės Mūsų vaikais, jų drąsa, gebėjimais, mokėjimu būti kitokiais...Linkime kiekvienam surasti sąvajį Sėkmės kelią.

Š. m. gegužės 16 d. lopšelio - darželio teritorijoje vyko šeimų šventė „Piratų lobis“, skirta Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Šventėje dalyvavo visi bendruomenės nariai - vaikai, tėveliai, įstaigos darbuotiojai. Linksmu šokiu visus pasveikino darželio šokių būrelio mokytoja Agnė su mažaisiais šokėjais. Piratas Astonas (mokytoja Asta) ir piratas Alinas (mokytoja Alina) pranešė, jog „Genio saloje“ yra paslėpti lobiai, kuriuos reikia atrasti. Padarius mankštą su mokytoja Agne, visi leidosi į kelionę. Kiekviena komanda – grupė išsirinko savo kapitoną, gavo žemėlapius, pagal kuriuos turėjo ieškoti lobio ir įveikti įvairias kliūtis, praeinant 7 užduočių stoteles: „Vikruioliai piratai“, „Ateik ir įveik“, „Pašėlę lenktynininkai“, „Kelkime inkarą“, „Piratų labirintas“, „Vienaakio pirato šaudykla“ ir „Jūrų mūšis“. Patys mažiausieji darželio piratai su tėveliais pramogavo savo grupių lauko aikštelėse.