Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 68

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 73

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 76

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 79

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 82

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 86

Spalio 9-13 d. „Nykštukų“ ir „Smalsučių“ priešmokyklinių grupių vaikai su pedagogėmis Aušra ir Onute vykdė projektą „Mūsų darželio medžiai“. Darželio kieme vaikai domėjosi medžiais, juos stebėjo, tyrinėjo, skaičiavo. Taip pat ieškojo storiausio medžio ir jį išmatavo, rinko medžių lapus, sėklas, kankorėžius, juos grupavo, lygino. Svarbiausia užduotis, kurią miško prižiūrėtoja „Pelėda“ nurodė vaikams savo laiške, buvo suskaičiuoti darželio teritorijoje augančius medžius ir sužinoti kokią naudą medžiai teikia žmogui ir gamtai.

Į susitikimą su vaikais buvo atvykę Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento, Biržų rajono agentūros darbuotojai – Elona Pipiraitė, Artūras Griška ir Kristina Petkauskaitė. Jie supažindino vaikus su medžiais, papasakojo apie jų teikiamą naudą. Ketvirtadienį salėje vyko viktorina „Mūsų darželio medžiai“. Abi grupės pristatė savo tyrimus, pakomentavo nubraižytas diagramas. Visi sužinojo, kad įstaigos teritorijoje auga 22 medžiai. Dar ugdytiniai dalyvavo estafetėse, atliko kūrybines užduotis iš gamtinės medžiagos. Viktorinos pabaigoje visi linksmai atliko dainelę „Ruduo“ ir buvo apdovanoti dėlionėmis apie Lietuvos gamtą, bei ekologiškais obuoliais ir kriaušėmis.

Projekto dėka vaikai išmoko atpažinti ir pavadinti medžius artimiausioje aplinkoje, sužinojo apie medžių teikiamą naudą žmogui ir gamtai, nusiteikė juos saugoti ir nežaloti. Įvairios praktinės veiklos metu ugdėsi gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti.