Prisijungti!

Darželio renginiai

rainbow

     Kaziuko mugė – etnokultūrines tradicijas atspindinti lopšelio-darželio „Genys“ šventė.
Kovo 5 d. nuo pat ryto vyresniukų grupėse šurmuliavo mugė. Kas pirko, kas pardavė, kas dovanojo.
Vėliau visi susirinko į darželio salę, kur vyko amatų šventė „Kur Kaziukas, ten ir turgus“.
Kiekviena grupė buvo pasiruošusi pristatyti amatą: „Nykštukai“ pasakojo apie batsiuvio amatą, „Pelėdžiukai“ pristatė mezgėjo amatą , „Kiškučiai“– puodžiaus amatą, „Smalsučiai“ pasakojo apie staliaus amatą, „Saulės zuikučiai“ pristatė audėjo amatą, „Bitutės’’ pasakojo apie kepėjo amatą.


     Prieš pradedant grupėms pasakoti apie amatus, Luknė iš „Nykštukų“ grupės, panaudodama smulkiąją lietuvių liaudies tautosaką pasakojo ir pamėgdžiojo parskrendančius paukščius.
Apie amatus kalbėjo ikimokyklinio ugdymo mokytojos, renginio vedėja Kazytė (mokytoja Rima). Visų grupių vaikučiai sakė priežodžius, patarles, minė mįsles, deklamavo ketureilius. Kad būtų lengviau suprasti amatus buvo demonstruojamos skaidrės. Pristatę savo grupės amatą, vaikai kartu su mokytojomis šoko, dainavo, žaidė. Artėjant renginiui į pabaigą visus Kazytė pakvietė į bendrą ratą ir buvo žaidžiamas lietuvių liaudies žaidimas ,,Atvažiavo močia’’.
     Po žaidimo, renginio vedėja Kazytė priminė visiems, kad kovo 5 d. šiais metais sutampa ir su Užgavėnių švente. Trumpai buvo pristatytos Užgavėnių tradicijos, linksmai išvaryta žiema. Po to visi ėjo vaišintis Užgavėnių blynais, kuriuos už šypseną dalino Lašininis ir Kanapinis. Pasivaišinę blynais laimingi ir sotūs grįžo į grupes.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Vyresnioji mokytoja R. Karaliūnienė

 

ozio_gallery_lightgallery

Projektai

Informacija

Renginių kalendorius

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.