Prisijungti!

Darželio renginiai

rainbow

Kai baronkom snigo,
Vaikai per naktį neužmigo,
Kilbasom tvoras tvėrė,
Katės lojo, šunys giedojo…
Va tada tai piemenims rojus buvo,
Pakol dangaus vartai nesugriuvo...“

Tokia melų pasaka Biržų lopšelio-darželio „Genys“ mokytoja metodininkė Aušra Pliekaitienė pradėjo jau antrus metus lopšelio-darželio ,,Genys“ organizuojamą lietuvių liaudies dainų ir šokių festivalį „Sėjau rūtą...“

     Šiais metais „Genio“ draugai iš kitų rajono darželių bei ikimokyklinio ugdymo grupių (iš viso 110 dalyvių) buvo pakviesti į lietuvių liaudies šokių dieną. Kaip sakė festivalio vedančioji: ,,Mes tikimės, kad šis renginys, į kiekvieno vaiko sąmonę pasės sėklą – meilę folklorui, liaudies kūrybai ir ta meilė augs, žaliuos, kaip toji liaudies kūryboje dažnai minima ir mėgiama rūta.“
Kartu su vedančiąja Aušra festivalio pradžią skelbė galinga Biržų „Saulės“ gimnazijos folkloro ansamblio „Saulala“ (vadovė Nijolė Kaulinienė) vyresniųjų draugų pučiamų ragų melodija. Dalyvius ir svečius lietuvių liaudies šokiu ,,Sėjau rūtą“pasveikino lopšelio-darželio ,,Genys“ ugdytiniai.
Ši diena – tai tik festivalio baigiamoji dalis. Jau visą mėnesį renginyje dalyvauti panorusios įstaigos ruošėsi, mokėsi šokti keturis lietuvių liaudies šokius: ,,Pliauškutis“, ,,Malūnėlis“, ,,Oira“ ir ,,Ratelinė polka“ (vaikų amžių atitinkančius kūrinius ir jų choreografiją parinko muzikos mokytoja Alina Mitrochinienė). Šventėje vaikai ne tik šoko, bet ir išgirdo, kaip aidi folkloro ansamblio ,,Saulala“ pučiami ragai, skamba kanklės ir skudučiai, kartu su vyresniaisiais draugais dainavo lietuvių liaudies dainą „Aš atradau kukutį“.
     Festivalį ,,Sėjau rūtą“ užbaigė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Rimanto Jociaus, Biržų rajono savivaldybės mero Valdemaro Valkiūno, Biržų ,,Aušros“ pagrindinės mokyklos direktorės Saulės Venckūnienės padėkos bei sveikinimo žodžiai dalyviams ir organizatoriams.
Besigardžiuodami „Genio“ bendruomenės vaišinamu sūriu, festivalio dalyviai žadėjo vėl grįžti, o organizatoriai davė žodį, kad festvalis „Sėjau rūtą...“ taps tradiciniu ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų lietuviu liaudies dainų ir šokių festivaliu.

                                                                                                            Mokytoja Aušra Pliekaitienė

 

ozio_gallery_lightgallery

Projektai

Informacija

Renginių kalendorius

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.