Paslaugos

Vaikai skaito

ĮSTAIGOS VEIKLOS KRYPTIS

Tautos kultūros integravimas į ugdomąją veiklą

Tautiškumo nesiekiame vien kaip tikslo, mes jį išskleidžiame iš savo buvimo, visos aplinkos, kurioje esame.Tautos istorinių vertybių perėmime siekiame padėti vaikui pažinti jį supantį pasaulį, jo materialiąją ir dvasinę įvairovę.

Su metų ritmu įsiliejančiomis šventėmis prisiliečiame prie vaiko asmenybės ugdymo. Susidariusioje tam tikroje aplinkoje įgyjamos žinios, bendravimo įgūdžiai, formuojamos dorinio elgesio nuostatos.

Tautosaka, dainos, papročiai ir tradicijos tampa mažųjų savastimi, nes tai artima, sava ir išgyventa.

Ugdymo programos

Ikimokyklinio ugdymo grupėse ugdymo turinį reglamentuoja:

Biržų lopšelio-darželio „Genys“ pedagogų parengta „Ikimokyklinio ugdymo programa“ 2007 m. (nauja redakcija 2016 m.)

Priešmokyklinio ugdymo grupėse ugdymo turinį reglamentuoja:

• Priešmokyklinio ugdymo bendroji programa 2014 m.
  • Priešmokyklinio ugdymo organizavimo tvarkos aprašas (2013 m. lapkričio 21 d. Nr. V-1106);
  • Priešmokyklinio ugdymo priemonės samprata (2003 m. spalio 15 d. Nr. ISAK-1434).

Vykdomi projektai, programos

• Lopšelis – darželis nuo 2008 m.m. dalyvauja tarptautinėje socialinių įgūdžių ugdymo programoje „Zipio draugai“. Jos tikslas pagerinti emocinę vaikų savijautą, padedant jiems įgyti socialinių, bei sunkumo įveikimo gebėjimų.

Lietuvoje programą įgyvendina Viešoji įstaiga „Vaiko labui“, bendradarbiaudama su ŠMM.

• Lopšelis - darželis nuo 2012m. dalyvauja respublikiniame projekte "Mes rūšiuojam".

UGDYMO TURINIO TEMATIKA

• Temos pagal sezoniškumą.
  • Temos pagal lietuvių kalendorines šventes.
  • Temos susijusios su tradiciniais renginiais ( rugsėjo 1 -oji, lino kelias, teatro, menų ir sporto dienos).
  • Temos pagal vaikų idėjas.
  • Temos pagal kasdieninio gyvenimo aktualijas ( įspūdžiai iš ekskursijų, išvykų, įvykių ir t.t.).
  • Temos pagal iškilusias problemas ( ginčai su bendraamžiais, nelaimingi atsitikimai ir t.t.).
  • Temos apie mūsų miestą, jo kultūros ir istorijos paminklus, gamtovaizdį.

SĄLYGOS VAIKŲ UGDYMUISI

• Salė įvairiems meno ir sporto renginiams.
  • Žaidimų kambarys (su įranga ir priemonėmis sportinei ir kt. veiklai).
  • Didelė, erdvi įstaigos teritorija su įvairia augmenija.
  • Močiutės seklyčia su autentiškais mūsų krašto buities rakandais.
  • Grupėse sukurta, atitinkanti vaikų poreikius, amžių ugdanti aplinka.
  • Žaidimų aikštelės vaikų kūrybinei veiklai, judėjimo poreikiui tenkinti.