Prisijungti!
rainbow

Vasario-kovo mėn. lopšelyje-darželyje „Genys“ vyko renginiai, skirti Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Kalbinių gebėjimų ugdymas ikimokykliniame amžiuje yra ypatingai svarbus tolimesnei vaiko raidai. Norint akcentuoti gimtosios kalbos reikšmę, vasario mėn. 6-10 dienomis įstaigoje vyko trumpalaikis prevencinis kalbos ugdymo projektas „Miklūs piršteliai aiškūs – žodeliai“. Projektą parengė ir veiklas organizavo logopedė L. Samuilovaitė. Ankstyvojo amžiaus vaikai lavino smulkiąją motoriką verdami, dėliodami, rūšiuodami, atlikdami pirštų mankštas, kurias lydėjo linksmi tekstai, eilėraštukai ir pajuokavimai. 3-5 metų amžiaus vaikai įsitraukė į veiklas, kurios skatino domėtis kalba, kalbos garsais ir taisyklingumu. Vyresnieji grupių vaikai buvo pakviesti į viktoriną „Garsus girdžiu – žodžius tariu“. Dalyviai atliko įvairias užduotis, skirtas garsinei analizei ir sintezei, teksto suvokimui, žodyno plėtojimui, buvo skatinami bendrauti ir bendradarbiauti.


Kovo mėn. 6-10 dienomis organizuota prasminga, įtrauki, kupina emocijų kūrybinės raiškos savaitė „Seka pasaką visi – ir maži, ir dideli“. Kiekviena diena buvo skirta pasakoms, improvizacijai, vaidybai. Vaidino teatro studija „Geniukai“ (vadovė – mokytoja A. Mikonienė). Pasakas improvizavo patys vaikai, vaidino ir mokytojai. Improvizacijų, vaidinimų metu stengėmės pasakų tekstą žaismingai susieti su gimtąja kalba, mimika, judesiu, muzika.
Vaidindami pasakas vaikai mokosi bendrauti, geriau pažinti save, pasaulį, pajusti kitų norus bei emocijas ir ugdyti draugiškus tarpusavio santykius. Visos kūrybinės raiškos savaitės metu buvo lavinami vaikų sakytinės kalbos, meninės raiškos, kūrybiškumo gebėjimai.

 

 

ozio_gallery_lightgallery

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.