Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 68

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 73

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 76

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 79

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 82

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/darzelisgenys/domains/darzelis-genys.lt/public_html/plugins/content/ozio/ozio.php on line 86

Š. m. kovo 23 – 27 d. mūsų įstaigoje vyko kūrybinės raiškos savaitė „Vaidiname kartu“, skirta Tarptautinei teatro dienai paminėti.

Svarbiausias tikslas – ugdyti vaikų meninę kompetenciją, skatinti ugdytinių saviraišką, kūrybiškumą ir sceninį laisvumą. Vaiko vaidyba – bendravimo priemonė, pramoga ir akiratį plečiantis kasdienybės praturtinimas. Ugdymas drama turtina kalbą, padeda giliau suvokti literatūros kūrinius, efektyviai integruoja dailę, muziką, choreografiją. Teatrinė kūryba vaikams suteikia daug džiaugsmo ir netikėtų atradimų.

Pirmąją dieną „Saulės zuikučių“ grupės vaikai džiugino nuoširdžiai vaidindami pasaką ‚Pirštinė“. „Aitvariukų“ grupės vaikučiai padovanojo pasaką „Vištytė ir gaidelis“. Antra diena prasidėjo priešmokyklinio ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ vaikų pasaka „Dangus griūva“. Visi aktoriai ( žvėreliai) pakvietė pašokti draugystės šokį, buvo linksma ir smagu. „Bitučių“ grupės vaikai pakvietė pažiūrėti pasaką „Senis ir ožka“. Vaikų pasirodymą puošė puikiai panaudota liaudies kūryba.

Kovo 25-oji – gandro sugrįžimo diena. Į salę „suskrido“ paukšteliai pasižiūrėti priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ muzikinės pasakos „Pavasario linksmybės ir rūpesčiai“. Vyturėlis savo giesmele pakvietė pavasarį, sugrįžę paukšteliai čiulbėjo – prisistatė ir smagiai šoko, linksminosi su atskridusiu gandru.

Kaip kiškučiai draugiškai dažė savo trobelę mums parodė ketvirtąją teatro savaitės dieną „Nykštukų“ grupės vaikai pasakoje „Kiškių trobelė“. Apie pagranduko nuotykius miške papasakojo „Kiškučių“ grupės ugdytiniai spektaklyje ‚Pagrandukas“. Penktoji diena – teatro savaitės uždarymo šventė. Auklėtojų dovana vaikams – pasaka „Vilkas ir septyni ožiukai“. Šypsojosi visi – ir maži ir dideli. Sulaukėme ir nuoširdžiausių padėkų, kurias įteikė direktorė su pavaduotoja.

Šios kūrybinės raiškos savaitės metu vaikams atskleistos ne tik vaidybos paslaptys, bet ir suteikta galimybė visiems pajusti teatro kultūrą, bendravimo džiaugsmą. Vieni pasijuto tikrais aktoriais, kiti dekoracijų kūrėjais, dar kiti šauniais žiūrovais. Atėjome ne tik žiūrėti spektaklių, bet ir žaisti, dainuoti, šokti, svajoti...Padėjome vaikams suprasti, kas yra teisinga, pajausti, kas yra gražu, sužinoti, kas yra gera...

Meninio ugdymo pedagogė E. Krikščiūnienė