Tėvams

"vaikai skaito

Vaikai į Biržų lopšelį-darželį „Genys“ priimami vadovaujantis „Vaikų priėmimo į Biržų rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos aprašu“, patvirtintu Biržų rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 26 d, sprendimu Nr. T-225.

• Į lopšelio-darželio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes priimami vaikai, gyvenantys Biržų rajone.
  • Į ikimokyklinio ugdymo grupes priimami vaikai nuo gimimo iki 5(6) metų.
  • Į priešmokyklinio ugdymo grupes priimami vaikai, kuriems tais kalendoriniais metais sueina 6 metai. Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas anksčiau tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymu, jeigu tokiam ugdymui vaikas yra pakankamai subrendęs, bet ne anksčiau negu jam sueis 5 metai.
  • Dažniausiai vaikai priimami į to paties amžiaus grupes.
  • Gali būti formuojamos mišraus (3-6 metų) amžiaus grupės.
  • Vaikų skaičius grupėse nustatomas pagal Lietuvos higienos normą HN 75:2010 „Įstaiga, vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai. (su visais pakeitimais)“.

Priimant vaikus į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes, laikomasi eilės pagal tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymo registravimo datą. Prioritetai taikomi:

• vaikams iš socialiai remtinų šeimų,
  • vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, pateikus gydytojo pažymą,
  • vaikams, kuriems Savivaldybės vaiko gerovės komisijai rekomendavus, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu skirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas,
  • vaikams iš globos namų,
  • vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų),
  • vaikams, kurių broliai arba sesės jau lanko lopšelį-darželį „Genys“ (ir/ar skyrių „Rugelis“).

Vaikai į lopšelį-darželį priimami tėvams (globėjams, rūpintojams) pateikus prašymą lopšelio-darželio direktoriui. Kartu su prašymu pateikiami dokumentai:

• vaiko gimimo liudijimas (padarius kopiją, dokumentas grąžinamas) arba jo kopija,
  • vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) vardu išduota pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą,
  • nustatytos formos vaiko sveikatos pažyma,
  • dokumentai (ar jų kopijos), patvirtinantys pirmumo teisę (pagal poreikį),
  • dokumentai (ar jų kopijos) patvirtinantys šeimos sudėtį, jos socialinę padėtį, kitus faktus, kuriais remiantis gali būti taikoma mokesčio už paslaugas lengvata.

Vaikų priėmimas į ugdymo įstaigą įforminamas dvišale – vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) ir lopšelio darželio direktoriaus – ugdymo sutartimi konkrečios ugdymo programos laikotarpiui. Vienas sutarties egzempliorius įteikiamas tėvams, kitas lieka švietimo įstaigoje.

Akimirkos!